Czas na opolski Budżet Obywatelski 2022

      Możliwość komentowania Czas na opolski Budżet Obywatelski 2022 została wyłączona

W Opolu Lubelskim rusza nowa edycja specyficznych konsultacji społecznych, które zdecydują na co zostanie wydana część samorządowych pieniędzy. Mieszkańcy mogą zaproponować projekty, dzięki którym życie w mieście stanie się wygodniejsze, bezpieczniejsze albo ciekawsze.

Taki konkretny pomysł, przygotowany z myślą o Budżecie Obywatelskim, trzeba precyzyjnie opisać i zdobyć dla niego 9 głosów poparcia. Od dziś mieszkańcy mają na to prawie 4 tygodnie: papierowe formularze będą przyjmowane w Urzędzie Miasta do piątku 3 września. Wzory pism i regulamin całego przedsięwzięcia można znaleźć TUTAJ.

Pula wszystkich złożonych wniosków przejdzie weryfikację, której dokona Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego, powołany przez burmistrza. W ten sposób do kolejnego etapu konsultacji przejdą te projekty, które spełniają wszystkie formalne wymogi. Do 17 września będzie gotowa lista, która zostanie poddana pod głosowanie.

W drugiej połowie października wszyscy mieszkańcy opolanie wybiorą te zadania, które wydadzą im się najbardziej potrzebne. Zwycięskie pomysły poznamy 2 listopada. Na realizację nowych projektów obywatelskich (w 2022 roku) władze Opola Lubelskiego chcą wydać 60 tysięcy złotych.