Czas na opolski Budżet Obywatelski 2023

      Możliwość komentowania Czas na opolski Budżet Obywatelski 2023 została wyłączona

W Opolu Lubelskim trwa nowa edycja specyficznych konsultacji społecznych, które zdecydują na co zostanie wydana część samorządowych pieniędzy. Mieszkańcy mogą zaproponować projekty, dzięki którym życie w mieście stanie się wygodniejsze, bezpieczniejsze albo ciekawsze.

Taki konkretny pomysł, przygotowany z myślą o Budżecie Obywatelskim, trzeba precyzyjnie opisać i zdobyć dla niego 9 głosów poparcia. Mieszkańcy mają na to czas do końca wakacji – papierowe formularze będą przyjmowane w Urzędzie Miasta do piątku 2 września. Wzory pism i regulamin całego przedsięwzięcia można znaleźć TUTAJ.

Pula wszystkich złożonych wniosków przejdzie weryfikację, której dokona Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego, powołany przez burmistrza. W ten sposób do kolejnego etapu konsultacji przejdą te projekty, które spełniają wszystkie formalne wymogi. Do 16 września będzie gotowa lista, która zostanie poddana pod głosowanie.

W październiku wszyscy mieszkańcy opolanie wybiorą te zadania, które wydadzą im się najbardziej potrzebne. Zwycięskie pomysły poznamy 31 października. Na realizację nowych projektów obywatelskich (w 2022 roku) władze Opola Lubelskiego chcą wydać 60 tysięcy złotych – podobnie, jak przed rokiem.