Wybierz szkołę średnią – zobacz, co podpowiada powiat!

      Możliwość komentowania Wybierz szkołę średnią – zobacz, co podpowiada powiat! została wyłączona

Kiedy trzeba poważnie zacząć myśleć o przyszłości? Tak naprawdę nigdy nie jest za wcześnie, zwłaszcza jeśli już zna się swoją życiową pasję – albo swoje talenty czy mocne strony.

Młodzi mieszkańcy naszego powiatu, którzy powoli zbliżają się do zakończenia nauki w szkole podstawowej, mają przed sobą właśnie takie rozważania: w jakiej szkole kontynuować edukację, żeby później móc realnie myśleć o wymarzonych studiach albo o konkretnym zawodzie. Wybór szkoły średniej to naprawdę ważna decyzja, bo wiele może od tego zależeć.

Wszystkim tym, którzy wahają się albo nawet nie wiedzą, jakie szkoły działają w naszym powiecie, z pomocą i radą przychodzi samorząd powiatu puławskiego. Przygotował już obszerne, bardzo wyczerpujące kompendium, w postaci ilustrowanego i czytelnego informatora. Są tu opisane kolejne placówki, którymi opiekują się właśnie puławskie władze powiatowe: to średnie szkoły z Puław, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Kębła.

Każdy kto zajrzy do informatora, pozna kolejne licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe i ośrodki edukacyjne. Chwila wnikliwej lektury wystarczy, żeby dowiedzieć się, co proponują konkretne szkoły, a dodajmy, że opisano tu ofertę nie tylko dla młodzieży – bo samorząd powiatu puławskiego prowadzi także placówki, które kształcą osoby dorosłe.

Cały informator, w wersji elektronicznej, jest do pobrania ze strony internetowej starostwa powiatowego w Puławach