Czas wyremontować sfatygowane schody

      Możliwość komentowania Czas wyremontować sfatygowane schody została wyłączona

W Puławach ostatnie tygodnie roku miną na różnego rodzaju remontach. Takich, dzięki którym będzie można wygodniej i bezpieczniej poruszać się w różnych rejonach miasta.

Jak już informowaliśmy, trwają prace przy budowie nowych dróg, między innymi w rejonie ulicy Sosnowej. Natomiast w innej części miasta, przy ulicy Piaskowej, rozpoczął się remont na cmentarzu wojennym.

Na zlecenie Nieruchomości Puławskich zostaną odnowione schody, które prowadzą do pomnika „Powstanie”. W tym symbolicznym miejscu na skraju lasu, tuż obok żołnierskich mogił, regularnie spotykają się mieszkańcy regionu – choćby po to, by uczcić ważne patriotyczne rocznice. Lata użytkowania i wpływ pogody sprawiły, że schody są już w złym stanie technicznym.

Remont polega na wymianie tych elementów, które przez lata się zużyły i obluzowały. To nie tylko konkretne stopnie, ale też podstopnice. Miejscami potrzebne jest także wyrównanie i wzmocnienie podbudowy. Plany są takie, żeby wszystkie stopnie, które stanowią zagrożenie dla odwiedzających cmentarz, zostały wymienione do końca tego roku kalendarzowego. Wykonawcy przyda się więc sprzyjająca pogoda.

Źródło zdjęcia: UM w Puławach