Czego potrzebuje ratusz w Końskowoli?

      Możliwość komentowania Czego potrzebuje ratusz w Końskowoli? została wyłączona

Zabytkowy ratusz w Końskowoli został już wyremontowany, a dookoła trwają prace drogowe i modernizacyjne. Jednak wielu rzeczy jeszcze brakuje.

Jest to przede wszystkim wyposażenie budynku. W tym celu zostanie ogłoszony nowy przetarg. Do poprzedniego co prawda zgłosiły się firmy, jednak tylko jedna zmieściła się w kosztach, ale zaoferowany sprzęt odbiegał od przyjętych norm.

Gmina już zaczęła pomału doposażać budynek. Zakupiono nagłośnienie, drobne urządzenia AGD, kosze na śmieci czy sprzęt do utrzymywania czystości. Lista przyszłego wyposażenia liczy wiele pozycji. Znajduje się na niej m.in. projektor multimedialny, komputery, meble biurowe, gabloty ekspozycyjne, pulpit recepcji czy telewizor.

Koszt zakupu wyposażenia jest wpisany w unijny projekt, więc gmina może liczyć na jego częściowy zwrot. Wyposażenie łącznie pochłonie ok. 500 tys. zł.

Na parterze funkcjonować ma również kawiarnia prowadzona przez zewnętrzny podmiot. Uruchomienie budynku planowane jest po zakończeniu remontu otaczającej budynek płyty rynku, a to nastąpi najpewniej w drugiej połowie roku.

(fot. Urząd Gminy Końskowola)