Dbajmy o bezpieczeństwo na lodzie!

      Możliwość komentowania Dbajmy o bezpieczeństwo na lodzie! została wyłączona

Zimą zamarznięte zbiorniki wodne potrafią kusić, jako miejsca odpoczynku w plenerze. Dlaczego to nie jest najlepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu – przypomina puławskie starostwo powiatowe.

Kampania informacyjna “Nie ryzykuj! Zachowaj bezpieczeństwo na lodzie” jest kierowana do wszystkich mieszkańców regionu, którzy uprawiają rozmaite aktywności w pobliżu skutych lodem akwenów. Do ostrożności namawiają wspólnie starosta puławski oraz pracownicy lokalnych służb mundurowych: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Puławach oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

W piątkowe przedpołudnie (28 stycznia) odbyła się uroczysta inauguracja akcji – na wiślanej łasze, w pobliżu Pałacu Marynki. Podczas spotkania ratownicy zaprezentowali, jak wygląda udzielanie pomocy w razie wypadku na zamarzniętym akwenie, natomiast starosta Danuta Smaga podkreśliła, że szczególną uwagę na bezpieczeństwo w sąsiedztwie dużych rzek i zbiorników wodnych należy zwrócić ze względu na dzieci i młodzież – i rozpoczynające się wkrótce ferie zimowe.

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Puławach