DĘBLIN: Dobre wiadomości dla podróżujących pociągami i dla kierowców

      Możliwość komentowania DĘBLIN: Dobre wiadomości dla podróżujących pociągami i dla kierowców została wyłączona

Na stacji w Dęblinie kończy się ostatni etap prac realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji trasy z Warszawy do Lublina. 

Podróżni w Dęblinie korzystają już z trzech nowych peronów: jednego przy dworcu i dwóch wyspowych, przy których pociąg zatrzymuje się po obu stronach peronu. Stacja jest komfortowa, jasno oświetlona i wyposażona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dogodne dojście do pociągów zapewnia przejście podziemne wyposażone w pochylnie. Ostateczne odbiory przechodzą teraz windy. Pasażerowie skorzystają z nich we wrześniu. W Dęblinie po nowych torach jeżdżą pociągi w kierunku Warszawy, Łukowa oraz Radomia – a wkrótce będą kursować także do Lublina.

Zmodernizowano ponad 25 kilometrów torów, przebudowano wiadukt nad ulicą Balonna, a nad rzeką Wieprz zbudowano dwa nowe mosty o długości 170 m i szerokości 22 m. Montowane są nowoczesne systemy komputerowe, które zapewnią sprawną obsługę pociągów od Garwolina przez Dęblin do Puław. Wszystkie roboty zaplanowano do końca listopada tego roku.

Modernizacja sieci kolejowej przyniosła korzyści także kierowcom: ruch ulicą Balonna jest już płynny i dwustronny. W sierpniu kierowcy skorzystają również z wyremontowanego przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Tysiąclecia w Dęblinie. Przejazd został wyposażony w nowe urządzenia sterowania rogatkami, ułożono nowe tory oraz nawierzchnię z gumowych płyt, które ograniczą hałas. Trwają jeszcze prace na przejeździe przy ul. Michalinowskiej do końca wakacji powstaną drogi dojazdowe i chodniki dla pieszych, co usprawni komunikację w mieście.

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez rzecznika PKP