Dęblińska „Iskierka” już otwarta!

      Możliwość komentowania Dęblińska „Iskierka” już otwarta! została wyłączona

Trudna sytuacja epidemiczna sprawiła, że nie udało się zorganizować uroczystego spotkania i nie było przecięcia symbolicznej wstęgi – ale nowe dęblińskie przedszkole już działa.

Miejskie Przedszkole Specjalne nr 5 „Iskierka” to placówka, która zajmuje się maluchami wymagającymi szczególnej troski i dziećmi niepełnosprawnymi. Dzięki wsparciu lokalnych władz i instytucji, a zwłaszcza dęblińskiego Urzędu Miasta, udało się wyremontować i wyposażyć budynek przedszkola.

Zajęto się także otaczającą go infrastrukturą: zmotoryzowani rodzice mogą zatrzymać się na pobliskim parkingu, a podczas dobrej pogody dzieci mogą pobawić się na niedużym placu zabaw. Całe przedsięwzięcie kosztowało ponad 1,685 miliona złotych, ale udało się dzięki finansowej pomocy, która nadeszła również ze strony powiatu ryckiego i z Urzędu Marszałkowskiego.

Organem zarządzającym przedszkola jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie. Wiadomo, że cała oferta ośrodka zostanie wkrótce wzbogacona o Szkołę Przysposabiającą do Pracy – a to znaczy że dzieci ze specjalnymi potrzebami, mogą w tej części naszego regionu liczyć na wsparcie na każdym etapie swojej edukacji.

Źródło zdjęcia: UM w Dęblinie