Dęblińskie muzeum zaprasza na szereg zimowych przygód

      Możliwość komentowania Dęblińskie muzeum zaprasza na szereg zimowych przygód została wyłączona

Te ferie zimowe mogą być odlotowe – zwłaszcza dla tych, którzy postanowią skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Od 13 do 17 stycznia potrwają specjalne warsztaty, które upłyną uczestnikom wśród zabytkowych samolotów – ale w planach są także liczne wyjazdy.

Już w ten poniedziałek uczestnicy dęblińskich ferii odwiedzą Sieciechów i tu będzie do odkrycia historia śledztwa, które w sprawie zaginionego kielicha mszalnego prowadziły Służby Federalne USA. We wtorek do odkrycia będą tajemnice dęblińskiego muzeum i jego skarbca, ale będzie i mała wycieczka, do Domu Pilota – i opowieść o wojennej służbie polskich lotników w Wielkiej Brytanii. W środę tematem dnia będzie moda z dawnych lat, a zwłaszcza to, jak w przeszłości wyglądały stroje lotników, na czwartek zaplanowano wycieczki do Wojciechowa i Kazimierza Dolnego, a w piątek będzie można lepiej poznać lotnisko w Dęblinie, zwłaszcza jego historię.

Żeby samemu przekonać się, jak miną “Ferie z historią” i dołączyć do uczestników którejś z tych przygód, trzeba szybko skontaktować się z Muzeum Sił Powietrznych – zapisy kończą się w tę sobotę. Zajęcia i wycieczki będą płatne.