KORONAWIRUS – jest decyzja wojewody

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS – jest decyzja wojewody została wyłączona

Laboratorium w Lublinie będzie badało próbki pobrane od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem – taką informację przekazał dzisiaj rano wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Wyniki badania na obecność wirusa będą znane w ciągu 8 godzin. Nie będą wysyłane do Warszawy co przyspieszy czas analizy. Do tej pory przebadano około 600 próbek w całym kraju, z czego jeden wynik okazał się dodatni. Dotyczy pacjenta przebywającego w szpitalu w Zielonej Górze.

W związku z powyższymi doniesieniami Ministerstwa Zdrowia – decyzją wojewody lubelskiego odwołane zostały Targi Edukacyjne w Lublinie, które zaplanowane były na 5 i 6 marca.

W najbliższych dniach rozpocznie się akcja rozsyłania ulotek z informacjami o postępowaniu w przypadku zetknięcia się z koronawirusem. Przygotowanych ma być 25 mln materiałów informacyjnych, z czego 15 mln, zgodnie z założeniem ma być rozesłanych do każdego gospodarstwa domowego.

Główny Inspektor Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia apeluje, aby przede wszystkim zachować rozsądek i spokój, na bieżąco śledzić komunikaty oraz przekazywane wytyczne.

 

(fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)