Dlaczego i jak dbać o pszczoły? Dzieci z Kozienic wyjaśnią

      Możliwość komentowania Dlaczego i jak dbać o pszczoły? Dzieci z Kozienic wyjaśnią została wyłączona

Władze Kozienic i tamtejsze Koło Pszczelarzy chcą, żeby wszyscy mieszkańcy miasta byli wrażliwi na los pszczół – i świadomi tego, jak potrzebne są nam wszystkim te pożyteczne zwierzęta.

Przygotowali więc wspólnie specjalne zadanie dla najmłodszych kozieniczan, takie które da dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym okazję do zastanowienia się nad losem pszczół. Mali uczestnicy mają za zadanie namalować plakaty, z których będzie wynikało jasne przesłanie – pokazujące bardzo obrazowo, w jaki sposób można chronić pszczoły przed wyginięciem.

Plakat może też przedstawiać to, na czym polega praca pszczół i dlaczego jest taka ważna, może także informować o tym, co szkodzi pszczołom albo podpowiadać, jak każdy człowiek może pomóc żyjącym wśród nas owadom. Każda plastyczna praca musi powstać na kartce formatu A4 – a każdy mały artysta może zgłosić do konkursu tylko jeden plakat.

Na wszystkie prace czeka Urząd Miasta w Kozienicach, plakaty trzeba tam nadsyłać pocztą tradycyjną do 10 czerwca. 24 czerwca komisja konkursowa wybierze najciekawsze rysunki i wskaże zwycięzców konkursu “Chrońmy pszczoły”. Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy są do pobrania ze strony internetowej gminy Kozienice.