Do biblioteki wejdziemy, ale pod pewnymi warunkami

      Możliwość komentowania Do biblioteki wejdziemy, ale pod pewnymi warunkami została wyłączona

Swoją działalność, w najbliższy poniedziałek (11.05) wznawia Biblioteka Miejska w Puławach.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, otwarcie puławskiej placówki będzie miało jednak ograniczony zakres.

Do odwołania w Bibliotece Głównej i Filiach nie będzie bezpośredniego dostępu czytelnika do księgozbioru i prasy. Nieczynne będą czytelnie, nie będzie także możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych i Internetu. Zawieszona zostaje działalność kulturalna i edukacyjna.

Jednak nie wszystko stracone. Zwrot i wypożyczanie książek odbywać się będzie pojedynczo przy wydzielonych stanowiskach. Książki wypożyczać będzie można jedynie za pośrednictwem konta czytelnika w katalogu online, zamówień telefonicznych i poczty e-mail. Wcześniejsze zamówienie pozwoli przygotować książki według zgłoszonego zapotrzebowania czytelnika.

W trosce o bezpieczeństwo bibliotekarzy i czytelników konieczne będzie przestrzeganie dobrze nam znanych zasad ochrony osobistej. I dodajmy, że oddawane książki będą poddawane 4-dniowej kwarantannie – żeby w ręce kolejnych czytelników trafiały bezpieczne materiały. Informacja o tym, że książka chwilowo niedostępna z tego powodu, będzie wyświetlać się w katalogu on-line.

Zmienione zostały godziny otwarcia Biblioteki dla czytelników:

  • Biblioteka Główna przy ul. Głębokiej 71 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 11.30-16.30
  • Filie biblioteczne czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00 i 14.00-16.00, z przerwą w godz. 12.00-14.00
  • Filia nr 2 przy ul. Sienkiewicza 7 czynna będzie we wtorki i środy w godz. 9.00-13.00, w czwartki w godz. 12.30-16.30
  • Filia numer 6 znajdująca się w szpitalu pozostaje nieczynna do odwołania

 

Nie znaleziono galerii.

 

(fot. pixabay.com)