Do hymnu! Zaprasza Minister Edukacji Narodowej

      Możliwość komentowania Do hymnu! Zaprasza Minister Edukacji Narodowej została wyłączona

Minister Edukacji Narodowej, a także Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu”, czyli do odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11.

„11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju” – tak napisał w liście do dyrektorów szkół i przedszkoli Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. W ten sposób zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji patriotycznej akcji.

Dodajmy, że w ubiegłym roku w akcję „Rekord dla Niepodległej” włączyło się ponad 5 milionów uczniów i nauczycieli w całej Polsce oraz za granicą. 9 listopada o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewali polski hymn narodowy. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku podobna inicjatywa spotka się z równie dużym zainteresowaniem.