Do jesieni ta droga zupełnie się zmieni!

      Możliwość komentowania Do jesieni ta droga zupełnie się zmieni! została wyłączona

Jasieniec Kolonia i Podborek to dwie miejscowości w gminie Zwoleń, które jak na razie łączy nieutwardzona droga – ale to już wkrótce się zmieni.

Dla tego zadania władze gminy zdobyły wysokie zewnętrzne dofinansowanie: aż 115 tysięcy złotych przyznano w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Całość prac wyceniono zaś na ponad 200 tysięcy, tę różnicę pokryje z własnego budżetu gminny samorząd. Wiadomo już, jaka firma zainkasuje zapłatę – przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Interbud” z Radomia.

Wkrótce zabierze się do pracy i wybuduje prawie kilometrowy odcinek asfaltowej drogi – przeprowadzi szereg prac ziemnych, zagęści podłoże, zrobi podbudowy i wyleje asfalt. Nowa jezdnia będzie szeroka na 3,5 metra, będzie też miała pobocza i oczywiście stosowne oznakowanie. Unowocześniona i bardziej komfortowa trasa ma być gotowa do końca września.

Jak podkreśla burmistrz Zwolenia, ten remont to ważna sprawa dla wielu okolicznych mieszkańców, bo to jedyna droga dojazdowa do Podborka od strony Zwolenia.

Źródło zdjęcia: Urząd Gminy w Zwoleniu