EKOLOGICZNA MODA zawita do Kazimierza

      Możliwość komentowania EKOLOGICZNA MODA zawita do Kazimierza została wyłączona

Bardzo dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety. To ważne żebyśmy byli świadomi naszej działalności.

Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się tą tematyką na co dzień, podejmując działania edukacyjne. Przykładem jest projekt „Moda na recykling” realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Ekspertka modowa wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafią na warsztaty z dziećmi i młodzieżą.

Ekipa Europejskiej Platformy Recyklingu odwiedzi w najbliższy czwartek Kazimierz Dolny. W Gminnym Zespole Szkół pod hasłem „Moda na Recykling” odbędzie się spotkanie edukacyjne połączone z warsztatami stylizacji z recyklingu.

Uczestnicy warsztatów i władze miasta, będące Patronem Honorowym pojawią się też na wielkim finale drugiej edycji akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej organizowanym we wrześniu w Warszawie. Kazimierz Dolny jest jedynym miastem z województwa lubelskiego biorącym udział w tegorocznej edycji akcji.

(fot. Europejska Platforma Recyklingu)