Do Puław po raz szósty wraca Festiwal imienia Wincentego i Franciszka Lesslów

      Możliwość komentowania Do Puław po raz szósty wraca Festiwal imienia Wincentego i Franciszka Lesslów została wyłączona

Nadworni kompozytorzy księstwa Czartoryskich są patronami wydarzenia, na które co roku czekają miłośnicy historii, muzyki i teatru.

W ubiegłym roku, z racji epidemii koronawirusa, festiwal miał charakter wirtualny – wszystkie atrakcje były udostępniane w Internecie. Tegoroczna edycja pozwoli już wybrać się na koncerty i występy, żeby posłuchać na żywo artystów, których zaproszono do udziału w tym kulturalnym wydarzeniu.

Tym razem festiwal przygotowany przez Fundację im. Wincentego i Franciszka Lesslów potrwa przez 5 dni: od 12 do 16 października. Wśród zaplanowanych koncertów jest między innymi występ „Poznańskich Słowików” czy popisy uczniów puławskiej szkoły muzycznej. Będzie też specjalny koncert dla dzieci, pełen piosenek i kołysanek ułożonych przez potomków Aleksandra Fredry, a na kinomanów czeka film „Igraszki z Diabłem” nakręcony w puławskim Parku Czartoryskich.

W najbliższy wtorek, w ramach otwarcia festiwalu, w sali widowiskowej „Domu Chemika” odbędzie się spektakl operowy, pod tytułem „Mozart i Salieri”. Widzowie przeniosą się w czasie do końca XVIII wieku, do opowieści o zagadkowych okolicznościach śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta.

O szczegółach zaplanowanych atrakcji informują plakaty festiwalowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie wolny.

Źródło plakatów: POK