Pszczoła i dobra zabawa. Czy to się wyklucza?

Koła Pszczelarzy z Ryk i Dęblina zapraszają na powiatowy piknik pszczelarski – to już propozycja na zbliżającą się niedzielę.

Już po raz drugi w Dęblinie odbędzie się impreza plenerowa, której głównymi bohaterkami będą pszczoły – ale będzie to także okazja do docenienia pracy pszczelarzy, którzy opiekują się tymi niezwykłymi owadami i dbają o to, żebyśmy mogli korzystać z pszczelarskich wyrobów. Gdy pszczelarze odbiorą już odznaczenia i nagrody zdobyte w konkursie, będzie można posłuchać wykładu o wosku pszczelim, który przedstawi Ewa Was.

To oczywiście dopiero część atrakcji, jakie czekają nas w tę niedzielę – na stadionie miejskim pojawią się też stoiska, związane nie tylko z pszczelarstwem, ale i z rękodziełem ludowym. A na scenie będą występować kolejni artyści, którzy zadbają by to niedzielne popołudnie nie upływało w ciszy. Pojawią się występy wokalne, instrumentalne, a nawet kabaretowe, a wszystko zakończy zabawa taneczna z zespołem VERS.

Jednak jeszcze zanim zabawa na dęblińskim stadionie rozkręci się na dobre, odbędzie się specjalny rajd rowerowy, pod hasłem „Zgodnie z naturą” – rowerzyści wystartują o 10.15 spod budynku ryckiego starostwa, a godzinę później będą już na stadionie i odbiorą pamiątkowe medale.

 

 

Źródło plakatu: nadesłany przez organizatora.

 

Dodaj komentarz