Dobre wieści dla Kół Gospodyń Wiejskich!

      Możliwość komentowania Dobre wieści dla Kół Gospodyń Wiejskich! została wyłączona

Tego rodzaju organizacje, także te z naszego regionu, mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. Już wkrótce będą mogły ubiegać się o rządowe dotacje, które pomogą im rozwijać działalność i planować nowe ambitne projekty.

Decyzją sejmu, zmieniły się zapisy w ustawie o Kołach Gospodyń Wiejskich – i na tej podstawie aż 40 milionów złotych trafi właśnie do takich organizacji. Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa, jedno koło będzie mogło zdobyć dofinansowanie w wysokości 3.5 tysiąca złotych – a w takim razie na takie wsparcie może liczyć 11,5 tysiąca kół z całej Polski. Warto zaznaczyć, że pod koniec kwietnia zarejestrowanych było w sumie 9110 kół – a to znaczy, że dotacji wystarczy jeszcze dla dwóch i pół tysiąca zupełnie nowych organizacji.

Takiej rejestracji nowego Koła można dokonać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, tam też trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie – i również tam można dowiedzieć się więcej na temat tej nowej dotacji. Przy tej okazji przypominamy, że trwa „odmrażanie” oddziałów regionalnych i biur powiatowych Agencji w naszym regionie.

Bardzo możliwe, że to jeszcze nie koniec niespodzianek dla Kół Gospodyń Wiejskich, bo rząd zapowiada organizowanie rozmaitych szkoleń, a także przygotowanie platformy internetowej, która pomogłaby gospodyniom sprzedawać ich wyroby. To właśnie dzięki działaniu w Kołach mieszkanki małych miejscowości mogą pielęgnować lokalne tradycje kulinarne i artystyczne, a jednocześnie rozwijać własną przedsiębiorczość.