Dobre wieści dla mieszkańców gminy Kazanów

      Możliwość komentowania Dobre wieści dla mieszkańców gminy Kazanów została wyłączona

Dobra wiadomość dla mieszkańców zwoleńskiej gminy Kazanów – dla tych, którzy od dłuższego czasu czekali na możliwość pozbycia się różnych odpadów, także tych kłopotliwych. Obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią zostały złagodzone – i gospodarka komunalna również to odczuwa.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, ten który znajduje się przy Oczyszczalni Ścieków w Kroczowie Większym, znów będzie otwarty. W każdy drugi piątek i trzecią sobotę miesiąca będzie można przynosić tu zużyte albo zepsute rzeczy. Punkt będzie otwarty zawsze od 8.00 do 14.00.

Każdy będzie mógł przynieść tu nie tylko odpady (czyli przedmioty z konkretnych tworzyw czy biooodpady, odpowiednio posegregowane), ale też przedmioty, których nie powinno się zostawiać na śmietniku. To między innymi sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie, akumulatory, przeterminowane leki i chemikalia (na przykład środki ochrony roślin) odzież, a nawet takie niebezpieczne odpady, jak zużyte strzykawki.

Dodatkowo, w czerwcu i w październiku, PSZOK będzie mógł odwiedzić każdy, kto zechce się pozbyć zużytych opon, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych albo budowalnych – w sprawie tych ostatnich jest jedno zastrzeżenie, że rzeczy pochodzące z rozbiórek nie mogą zawierać azbestu.