Dołącz do tegorocznego Biegu Wilków!

      Możliwość komentowania Dołącz do tegorocznego Biegu Wilków! została wyłączona

Już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. A dokładnie tydzień później, 8 marca, w Puławach po raz trzeci będzie można pobiec szlakiem Biegu Wilków.

To sportowe wyzwanie jak co roku odbędzie się pod patronatem puławskiego starostwa i tradycyjnie startem i metą wyścigu będzie dziedziniec Pałacu Czartoryskich. Do wyboru są dwa dystanse: ambitni uczestnicy przebiegną aż 5 kilometrów, a krótsza trasa będzie miała symboliczną długość 1945 metrów – to będzie odniesienie do 1945 roku, w którym partyzanci pod dowództwem Mariana Bernaciaka rozbili Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego i tym samym uwolnili 107 puławskich więźniów. Najmłodsi uczestnicy Biegu Wilków zostaną na pałacowym dziedzińcu i tu pobiegną na dystansie 400 metrów.

Organizatorzy obiecują, że na każdego uczestnika zawodów będą czekały pamiątkowe medale, z kolei zwycięzcy wrócą do domów ze specjalnymi nagrodami. Zapisy będą prowadzone jeszcze w dniu Biegu Wilków, ale że ilość pakietów startowych jest ograniczona, można już teraz kontaktować się z organizatorami i rezerwować miejsca: w tej sprawie można pisać na adres mmizera@gmail.com albo dzwonić pod numer 514 087 747.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło plakatu: www.pulawy.powiat.pl