“Dom Chemika” kończy tegoroczne kolędowanie

      Możliwość komentowania “Dom Chemika” kończy tegoroczne kolędowanie została wyłączona

Puławski Ośrodek Kultury przygotowuje się do zakończenia okresu świątecznego – rozumianego jako czasu śpiewania kolęd i pastorałek.

W najbliższy wtorek nadejdzie pora, żeby rozstrzygnąć Ogólnopolski Festiwal Kolęd, czyli na wyłonienie najlepszych wykonań spośród tych, które nadesłano do „Domu Chemika”. To prawie 700 nagrań z całego kraju, nawet z Wrocławia, Katowic czy Szczecina. Konkurs Laureatów odbędzie się we wtorek, 2 lutego – i również rozegra się w świecie wirtualnym. Będzie to prezentacja online, którą Puławski Ośrodek Kultury udostępni na swoich kanałach społecznościowych.

Natomiast już w najbliższą niedzielę (31 stycznia) szykuje się jeszcze jedna, podobna okazja – i ta nie będzie wirtualna. W kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Puławach odbędzie się koncert pod tytułem „Kolęda na cały rok” – a w nim zaprezentują się uzdolnieni muzycznie podopieczni „Domu Chemika”. Wystąpią soliści i zespoły wokalne, Puławska Orkiestra Dęta i artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Koncert ruszy o godzinie 19.00. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, więc trzeba wziąć pod uwagę, że będzie ograniczona liczba miejsc.