Dowiedz się więcej o ASF, posłuchaj specjalistów – już dziś

      Możliwość komentowania Dowiedz się więcej o ASF, posłuchaj specjalistów – już dziś została wyłączona

W pierwszym tygodniu lutego pisaliśmy o odkryciu nowych przypadków ASF w powiecie puławskim. Wirus afrykańskiego pomoru świń to wciąż realne zagrożenie dla trzody chlewnej w naszym regionie: i na Lubelszczyźnie, i na Mazowszu.

A żeby dobrze się przed nim chronić, trzeba o nim jak najwięcej wiedzieć – dlatego wszyscy zainteresowani tym tematem mogą dziś wziąć udział w specjalnej konferencji tematycznej, która zostanie zorganizowana w Kozienicach. W tamtejszym Ośrodku Rekreacji i Turystyki zjawią się przedstawiciele lokalnych samorządów, będzie też wojewoda mazowiecki, a fachowe informacje o wirusie przedstawią Powiatowi Lekarze Weterynarii. W programie konferencji jest między innymi panel dyskusyjny, więc będzie okazja posłuchać rozmowy specjalistów. Całe spotkanie zacznie się o 10.00 – zaprasza na nie starosta kozienicki, Andrzej Jung.

Przypomnijmy, że wirus ASF, choć niegroźny dla ludzi, przyczynia się do kłopotów polskiej gospodarki – z jego powodu wiele krajów przestało kupować polską wieprzowinę.