Dramatyczne chwile na Wiśle – łódź prawie się przewróciła!

      Możliwość komentowania Dramatyczne chwile na Wiśle – łódź prawie się przewróciła! została wyłączona

Robi się coraz goręcej, dlatego szukamy ochłody w najbliższych kąpieliskach, albo w ogóle wybieramy wypoczynek nad wodą. Trzeba jednak uważać…

Funkcjonariusze kozienickiej Policji, którzy w minioną sobotę pełnili służbę na Wiśle znajdując się na wysokości miejscowości Świerże Górne zauważyli łódź, która zawiesiła się na progu spiętrzającym.

W momencie wzywania „posiłków” funkcjonariusze podpłynęli do łodzi. Jak się okazało na pokładzie była cała rodzina. Z uwagi na zagrożenie wywrócenia się mundurowi zabrali z pokładu dwie dziewczynki (11 i 13 lat), które bezpiecznie przetransportowali na brzeg.

Następnie wrócili do łodzi by pomóc rodzicom dziewczynek. Po dotarciu na miejsce strażaków z Kozienic i OSP Świerże Górne, którzy przyłączyli się do wspólnych działań z policjantami i innymi osobami prywatnymi, udało się wyprowadzić łódź na spokojne wody, a rodzina, choć zestresowana, bezpiecznie popłynęła dalej.

Na tym odcinku Wisły należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ pokonanie progu spiętrzającego wymaga sporych umiejętności, zwłaszcza w przypadku dużej łodzi.

 

(fot. Policja Kozienice)