Duże pieniądze czekają na młodych rolników!

      Możliwość komentowania Duże pieniądze czekają na młodych rolników! została wyłączona

150 tysięcy złotych – tyle może otrzymać młody rolnik, który planuje rozwijać swoje gospodarstwo. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wciąż prowadzi nabór wniosków w tej sprawie.

O finansowe wsparcie mogą się tu ubiegać ci rolnicy, którzy nie skończyli jeszcze 40 lat, mają własne gospodarstwo o powierzchni przynajmniej 1 hektara i pracują w nim nie dłużej niż od 2 lat. To także bardzo ważne, żeby mieli konkretne pomysły na przyszłość – przygotowane biznesplany trzeba dołączyć do składanego wniosku. Każdy, kto otrzyma premię, będzie mógł z jej pomocą na przykład przygotować sprzedaż swoich produktów.

To już szósta edycja programu zatytułowanego „Premie dla młodych rolników”, czyli kolejna forma zachęcania młodego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu. Z roku na rok ten program cieszy się coraz większym powodzeniem: w ubiegłym roku do Agencji wpłynęło ponad 7 tysięcy wniosków w tej sprawie.

Szczegółowych informacji o zasadach naboru, wzory formularzy, udostępnia właśnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – informacje można znaleźć na jej stronie internetowej, bezpośredni link zamieszczamy TUTAJ. Rad i wskazówek można też szukać w oddziałach regionalnych czy biurach powiatowych Agencji. Nabór wniosków o premie dla młodych rolników potrwa do 1 sierpnia.