Dzień Papieski – w Opolu tym razem wirtualnie

      Możliwość komentowania Dzień Papieski – w Opolu tym razem wirtualnie została wyłączona

Mamy 16 października, czyli Dzień Papieski. Niestety, przez zagrożenie koronawirusem, nie spędzimy go podobnie, jak w poprzednich latach. Sanepid radzi, żeby unikać zatłoczonych miejsc i zamkniętych przestrzeni – dlatego możemy się spodziewać, że wydarzenia kulturalne przeniosą się do Internetu.

Tak właśnie będzie z koncertem, jaki na dzisiejszy wieczór zaplanowało Opolskie Centrum Kultury. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kluczkowicach, a później Folk Kapela „Góralska Hora” wystąpią na pustej sali – ale koncert będzie transmitowany online.

Dwudziesty Dzień Papieski odbywa się pod hasłem „TOTUS TUUS”. Na tę jubileuszową okazję zaproszono ceniony, góralski zespół muzyczny. Artyści wykonują muzykę tradycyjną muzykę z Beskidów i Tatr. Kompozycje „Góralskiej Hory” zawierają brzmienia skrzypiec, kontrabasa i węgierskich cymbałów, ale też unikatowych góralskich instrumentów, takich jak trombit, piszczałki czy róg pasterski.

Wystarczy o 17.00 uruchomić stronę internetową OCK, żeby usłyszeć muzykę dedykowaną polskiemu Ojcu Świętemu. Najpierw wystąpią uczniowie z Kluczkowic, a o 17.30 zaczną już grać górale.