Dziś ostatnia szansa, żeby wziąć udział w Spisie Powszechnym!

      Możliwość komentowania Dziś ostatnia szansa, żeby wziąć udział w Spisie Powszechnym! została wyłączona

Razem z wrześniem skończy się czas na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. To obowiązek, dlatego każdy musi znaleźć czas, żeby odpowiedzieć na serię wyznaczonych pytań.

Podstawowa metoda to samospis internetowy, czyli skorzystanie ze specjalnej aplikacji. Z jej pomocą można spisać nie tylko siebie, ale także swoich współdomowników. Bezpośredni link jest TUTAJ.

Można też telefonicznie połączyć się z rachmistrzem – czekając na jego telefon albo korzystając z infolinii spisowej, która jest teraz czynna od 8.00 do 20.00, również w soboty i niedziele. Numer telefonu to 22 279 99 99.

W całym regionie znajdują się też specjalne punkty spisowe, najczęściej przy siedzibach władz samorządowych. W Puławach taki punkt będzie dziś czynny dłużej. Znajduje się w Urzędzie Miasta, w pokoju nr 7 i będzie dziś otwarty dla interesantów od 8.00 do 17.00. Żeby spisać się w ratuszu, warto wziąć ze sobą dowód osobisty i pamiętać o danych swoich współlokatorów.

Przypominamy jeszcze, że Spisobus, wysłany w drogę przez Urząd Statystyczny w Lublinie, zatrzyma się dziś w Ułężu w powiecie ryckim. O 9.00 zaparkuje przed Urzędem Gminy i poczeka na chętnych do godziny 15.00.