Dzisiaj (w piątek) święto kultury Ziemi Puławskiej

      Możliwość komentowania Dzisiaj (w piątek) święto kultury Ziemi Puławskiej została wyłączona

W ten piątek czeka nas Powiatowy Dzień Kultury, już dziewiętnaste doroczne święto artystów, którzy działają na terenie powiatu puławskiego.

Podczas uroczystości jak zwykle nagrodzone zostaną osoby i instytucje, które szczególnie przysłużyły się lokalnej kulturze. Poznamy także wyniki powiatowego konkursu wydawnictw: dowiemy się jakie publikacje najlepiej opowiadają o ziemi puławskiej. Rolę pamiątkowych nagród będą odgrywały obrazy, jakie specjalnie na tę okazję namalował znakomity kazimierski malarz, Jacek Kośmiński.

Zebrani przekonają się także w praktyce, jak kwitnie kultura w powiecie puławskim, a to za sprawą występów lokalnych zespołów: polskie tańce zaprezentuje zespół „Rosa” z Janowca, a Koło Gospodyń Wiejskich z Żyrzyna da specjalny koncert. Na koniec zobaczymy recital Anety Todorczuk, aktorka i wokalistka przedstawi program „Projekt Koffta”.

Uroczystości rozpoczną się o godz 16.00 w Sali Pompejańskiej puławskiego starostwa. Zaproszony jest każdy miłośnik naszej lokalnej kultury, wstęp na te doroczne obchody będzie wolny.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: www.pulawy.powiat.pl