Emerycie, wypatruj “trzynastki” na swoim koncie

      Możliwość komentowania Emerycie, wypatruj “trzynastki” na swoim koncie została wyłączona

Ponad pół miliarda złotych – to łączna kwota tak zwanych “trzynastek”, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał do tej pory ponad 409 tysiącom emerytów i rencistów z województwa lubelskiego.

To dodatkowe świadczenie to równowartość najniższej emerytury. Wynosi dokładnie 1250,88 złotych brutto – to znaczy że na koncie można odnotować nadprogramowe 1022 złote. Ostatnia transza takich świadczeń dotrze do uprawnionych jeszcze przed majówką. Wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim:

 

Aby otrzymać dodatkowe roczne świadczenie nie trzeba było składać żadnego wniosku. “Trzynastkę” Otrzymują ją osoby, które na 31 marca tego roku miały ustalone prawo do jednego ze świadczeń emerytalno-rentowych – przypomina prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Ale to jeszcze nie koniec miłych niespodzianek. W listopadzie emeryci i renciści mogą spodziewać się wypłaty jeszcze jednego dodatkowego świadczenia – tak zwanej “czternastki”. Mogą się jej spodziewać osoby, które 31 października 2021 roku będą mieć prawo do świadczenia emerytalno-rentowego.