Złapali FAŁSZYWEGO POLICJANTA

      Możliwość komentowania Złapali FAŁSZYWEGO POLICJANTA została wyłączona

Podczas rozmów telefonicznych podawał się za policjanta i w ten sposób wyłudzał pieniądze – teraz sam trafił w ręce mundurowych. Mowa o 33-latku, którego zatrzymali policjanci z Lublina, a który kilka miesięcy temu oszukał starszą kobietę i sprawił, że straciła prawie 170 tysięcy złotych.

69-letnia mieszkanka Lublina pewnego dnia odebrała telefon i usłyszała mężczyznę, który przedstawił się jako oficer Centralnego Biura Śledczego Policji. Przekonywał starszą panią, że bierze udział w tajnej akcji, której celem jest rozpracowanie hakerów – i że potrzebuje pomocy. Gdy już się rozłączył, do kobiety zadzwonił inny mężczyzna, który podał się za prokuratora i potwierdził to, co wcześniej powiedział domniemany policjant. Staruszka dała się nabrać – uwierzyła oszustom i przekazała im dane własnego rachunku bankowego. Złodzieje zyskali dostęp do pieniędzy swojej ofiary i szybko przelali 168 tysięcy złotych na inne konta.

Nad tą sprawą pracowali lubelscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Zidentyfikowali 33-latka i zatrzymali go w Kętrzynie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu trafił też do aresztu. W więzieniu może spędzić wkrótce nawet 8 lat, bo taka kara grozi za dokonanie oszustwa.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/95400,Lublin-Falszywy-policjant-w-rekach-prawdziwych-funkcjonariuszy.html