Finał WOŚP – niech minie bezpiecznie!

      Możliwość komentowania Finał WOŚP – niech minie bezpiecznie! została wyłączona

Już w tę niedzielę na ulicach polskich miast i miasteczek pojawią się wolontariusze z kolorowymi puszkami do kwestowania, a w zamian za datki będą rozdawać charakterystyczne, samoprzylepne czerwone serduszka.

Już 28 raz w całej Polsce odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – to będzie kolejna okazja, żeby wziąć udział w kweście, licytacjach i koncertach. Przy wszystkich tych okazjach trzeba jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie – czy jest się przechodniem, wrzucającym datek do puszki, czy też wolontariuszem opiekującym się taką puszką. Policja radzi wszystkim, żeby zachować ostrożność i rozsądek.

Darczyńcy powinni pamiętać, że prawdziwego wolontariusza można rozpoznać po specjalnym identyfikatorze: takim, na którym powinno być zdjęcie i czytelnie wypisane dane, w tym numer kwestującego. Ten sam numer powinien znajdować się na puszce, a ta powinna być oklejona oryginalnymi bannerami, powinna też posiadać serduszkowce logo akcji. Każdy, kto nabierze podejrzeń, że dana osoba tylko podszywa się pod wolontariusza, powinien szybko powiadomić policję.

Z kolei sami wolontariusze powinni również uważać na swoje bezpieczeństwo, to znaczy kwestować w miejscach, gdzie nie brakuje pieszych, jest dobre oświetlenie i monitoring, a nawet pracownicy ochrony. Kwestujący wolontariusze powinni poza tym trzymać się w grupach, zwłaszcza wtedy gdy będą odnosić puszki po skończonej kweście, do sztabu akcji.

Źródło zdjęcia: www.policja.pl