Finansowe prezenty dla strażaków-ochotników!

      Możliwość komentowania Finansowe prezenty dla strażaków-ochotników! została wyłączona

Prawie 400 tysięcy złotych – tyle pieniędzy trafi w sumie do kilkunastu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na całej Lubelszczyźnie. To wsparcie pomoże  strażakom zrobić ważne zakupy, które do tej pory odkładali na później, przez braki we własnym budżecie.  

Hojnym ofiarodawcą jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który bierze udział w ogólnopolskim programie finansowania służb ratowniczych. Warto zaznaczyć, że to już kolejna tego rodzaju inicjatywa w tym roku – w lipcu Fundusz przekazał na ten sam cel jeden milion złotych, a skorzystało wówczas ponad 50 jednostek OSP.

Dotacje mają pomóc uzupełnić ważne braki w wyposażeniu: można je wydać na nowy sprzęt przeciwpożarowy, ubrania ochronne, buty albo hełmy strażackie. W naszym regionie na takie zakupy mogą się już szykować strażacy-ochotnicy z powiatu opolskiego, a konkretnie z Ratoszyna w gminie Chodel (16 111 zł) i z Głodna w gminie Łaziska (18 889,92 zł).

 

Z myślą o nowej edycji programu złożono aż 312 wniosków o finansową pomoc. Żeby odpowiedzieć na wszystkie te prośby, trzeba by wydać więcej niż 6,5 miliona złotych. Tym razem wybrano 19 jednostek, a każdej przyznano dotację w nieco innej wysokości, ale nieprzekraczającej 25 tysięcy złotych. Dokładne zestawienie jest przedstawione na infografice.

Dodajmy jeszcze, że Fundusz szuka już nowych sposobów na to, żeby pomóc pozostałym strażakom z Lubelszczyzny, którzy proszą o finansową pomoc.

Źródło infografiki: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie