Gabriela Król Mistrzynią Polski do lat 16!

Możliwość komentowania Gabriela Król Mistrzynią Polski do lat 16! została wyłączona

Wisła Puławy, ale też całe miasto, mają nowe, sportowe powody do dumy. A przysporzyła ich zawodniczka, która kolejny raz udowodniła, że w pływaniu nie ma sobie równych.

Sukcesem zakończył się udział Gabrieli Król w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu, które rozegrały się w minionym tygodniu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Młoda puławianka wygrała na dystansie 100 metrów, płynąc stylem motylkowym. Zajęła pierwsze miejsce na podium, finiszując z wynikiem 1 minuty i niespełna 3 sekund.

Tym sposobem kolejny raz została Mistrzynią Polski wśród juniorów – tym razem w kategorii do lat 16. Podobnych wyczynów dokonywała już jako 14- i 15-latka, a to oczywiście bardzo dobrze wróży na jej przyszłość – i całą pływacką karierę.

Źródło informacji: KS Wisła Puławy