Gdzie przybędzie bezpiecznych przejść dla pieszych?

      Możliwość komentowania Gdzie przybędzie bezpiecznych przejść dla pieszych? została wyłączona

Kolejne samorządy w naszym regionie zainwestują w bezpieczeństwo pieszych – przy wsparciu całkiem hojnych dotacji.

Niedawno informowaliśmy o tym, że w Puławach unowocześniono kolejne przejścia dla pieszych. Przy ulicach Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich, w miejscach gdzie na przechodniów czekają pasy, a ruch drogowy jest wyjątkowo intensywny, pojawiły się dodatkowe oznakowania. Teraz podobne plany są snute w mazowieckiej części naszego regionu. Dotacje na takie przedsięwzięcia przyznano władzom powiatów, z puli rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kozienickie starostwo zapowiada stworzenie bezpieczniejszego, doświetlonego przejścia dla pieszych w Brzózie, przy ulicy Pionkowskiej. W ramach tego samego zadania zostanie odnowiony tutejszy, 60-metrowy chodnik, powstanie też jego dalsza część, licząca kolejne 100 metrów. Cała inwestycja będzie warta 125 tysięcy złotych, a suma przyznanej dotacji to 100 tysięcy.

 

Natomiast w powiecie zwoleńskim inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w samym Zwoleniu. O aktywne znaki drogowe i nowe oświetlenie, zasilane panelami fotowoltaicznymi, postanowiono wzbogacić cztery przejścia przy ulicach Chopina i Słowackiego. To rejon tak zwanej „małej obwodnicy Zwolenia” – bardzo popularny wśród podróżnych, gdy zatłoczy się główna droga prowadząca przez miasto. W okolicach przejść zostaną wykonane także prace brukarskie. Wszystkie modernizacje mają kosztować ponad 154 tysiące złotych, a pomoże dotacja w wysokości 108 tysięcy.

Bezpieczniejsze przejścia, nowe chodniki i przebudowana droga to z kolei plany dla Grabowa nad Wisłą. Na trasie z Zielonki do Łaguszowa zmieni się nieco więcej – a wszystko w trosce o bezpieczeństwo pieszych. Wartość robót to ponad 187 tysięcy złotych, a dotacja pokryje ponad 120 tysięcy.

Źródła zdjęć: SP w Kozienicach, SP w Zwoleniu