Gdzie zaszczepić się na COVID-19?

      Możliwość komentowania Gdzie zaszczepić się na COVID-19? została wyłączona

Epidemia koronawirusa trwa. W samym województwie lubelskim zajęta jest połowa szpitalnych łóżek, przygotowanych z myślą o chorych na COVID-19, a w użyciu jest niemal połowa dostępnych respiratorów.

Jeszcze pod koniec minionego roku do Polski, a także do naszego regionu dotarły pierwsze dawki szczepionek, które mają uodpornić na zakażenie koronawirusem. Powstał Narodowy Program Szczepień, wedle którego w pierwszej kolejności szczepionki dostają pracownicy służby zdrowia i aptek. Od następnego piątku (15 stycznia) na szczepienie będą mogli zapisać się wszyscy chętni, a w pierwszej kolejności przyjmowani będą seniorzy.

Cały czas są przygotowywane punkty szczepień. Zorganizowano je zarówno w miastach, jak i w gminach wiejskich. Aktualnie, 8 takich punktów znajduje się w Puławach, 5 w Rykach, po 4 w Dęblinie, w Opolu Lubelskim czy w Kozienicach, 3 w Zwoleniu, a po jednym między innymi w Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym czy w Końskowoli. Lista wszystkich miejsc, w których można się zaszczepić, jest na bieżąco aktualizowana. Całą tę bazę danych można znaleźć TUTAJ.