GeoFormy w Puławskiej Galerii Sztuki – w ten piątek

      Możliwość komentowania GeoFormy w Puławskiej Galerii Sztuki – w ten piątek została wyłączona

10 kompozycji, inspirowanych malarstwem Zenona Kononowicza – taka wystawa sztuki już w ten piątek (7 stycznia) zagości w gmachu Puławskiego Ośrodka Kultury.

Ewa Markiewicz-Adamska zaprezentuje w Puławach efekty swojego projektu, zatytułowanego HopWart_GorącyDizajn_&_Promenada_SiteSpecific na temat Wiosna-Lato-Jesień-Zima. Wystawa przedstawi krajobrazy ziemi lubelskiej, zwłaszcza okolice Kazimierza Dolnego, w formie dizajnerskich GeoForm. Bazując na formie spirali, autorka obrazuje jednocześnie energię emocji. Jak sama mówi:

Odwołuję się do archetypu, jakim jest forma Spirala. Dla metody obrazowania energii emocji, w której forma Spirala jest wyjściową formą w procesie tworzenia pochodnych jej obrazowi emoKształtów (spiraloPodobne kształty) stosuję nazwę „Metoda Emotapety”, a „język” spiralopochodnych emoKształtów określam nazwą „MetaPlastEmo” (EmoShape SourceSpiral GraphLanguage).

Artystkę zainspirowana twórczość Zenona Kononowicza, malarza pochodzącego z Wileńszczyzny, który przez większość życia był związany z Kazimierzem Dolnym i z Nałęczowem. Zainspirowała ją nie tylko tematyka jego prac (lubelskie pejzaże i martwe natury),ale także stosowana przez niego technika rysunku impresyjnego, tak zwane „gorące malarstwo”.

Miłośnicy sztuki współczesnej przekonają się wkrótce, jaki jest efekt tych twórczych wysiłków. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na najbliższy piątek, czyli 7 stycznia – wernisaż odbędzie się o godzinie 18.00. Wystawie będą towarzyszyć warsztaty twórcze dla dzieci, pod tytułem „Wzór-z-geo-Taśmy”.

Źródło zdjęć: POK