Gmina udzieli dotacji, szuka ludzi z dobrymi pomysłami

      Możliwość komentowania Gmina udzieli dotacji, szuka ludzi z dobrymi pomysłami została wyłączona

Kto pomoże przygotować tegoroczne wydarzenia sportowe i kulturalne w gminie Kurów? Władze ogłosiły otwarty konkurs ofert w tej sprawie. Zgłaszać mogą się między innymi organizacje pozarządowe, które wykonałyby konkretne zadania.

Po pierwsze takie, zachęcą mieszkańców gminy do spędzania czasu aktywnie i rekreacyjnie – chodzi tu miedzy innymi o prowadzenie szkoleń i turniejów sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Po drugie, poszukiwani są ci, którzy wzięliby na siebie organizację projektów kulturalnych i patriotycznych, którzy mają pomysł na to, jak promować lokalne tradycje i historię.

Budżet gminy planuje przeznaczyć ponad 100 tysięcy złotych na realizację zadań sportowych i 24 tysiące złotych na zadania związane z kulturą – i z tych środków będą udzielane dotacje zwycięzcom konkursu. Każdy, kto chciałby złożyć ofertę w jednym z tych konkursów, powinien zgłosić się z wypełnionymi dokumentami do Urzędu Gminy Kurów – najpóźniej 5 lutego, w południe. Wzory formularzy można pobrać ze strony internetowej Gminy Kurów.