Gmina Zwoleń pomoże dotrzeć na szczepienia

      Możliwość komentowania Gmina Zwoleń pomoże dotrzeć na szczepienia została wyłączona

Trwa realizacja Narodowego Programu Szczepień, w pierwszej kolejności szczepionki na COVID-19 przyjmowali przede wszystkim pracownicy służby zdrowia. A już w piątek (15 stycznia) ruszą zapisy dla wszystkich chętnych.

Mieszkańcy gminy Zwoleń, którzy chcieliby się zaszczepić, a mają kłopoty z dotarciem do punktu szczepień, będą mogli skorzystać z pomocy oferowanej przez władze Zwolenia. To propozycja między innymi dla osób starszych, schorowanych, i o znacznym stopniu niepełnosprawności – tych, którzy mają aktualne orzeczenie.

O pomoc w transporcie będzie można prosić od tego piątku, dzwoniąc pod numer 534 367 969. Na terenie gminy Zwoleń zorganizowano trzy punkty szczepień: to pogotowie ratunkowe przy SP ZOZ przy ulicy Ludowej, punkt medyczny i gabinet stomatologiczny przy ulicy Wojska Polskiego.

Same szczepienia powinny ruszyć 25 stycznia (jeśli szczepionki dotrą w umówionym terminie). Żeby zarejestrować się na szczepienie, można zadzwonić na całodobową infolinię (numer 989), skorzystać z Internetowego Konta Pacjenta, przeprowadzić e-rejestrację na www.pacjent.gov.pl albo skontaktować się z samym punktem.