GÓRA PUŁAWSKA: Dom Samopomocy przejdzie remont

      Możliwość komentowania GÓRA PUŁAWSKA: Dom Samopomocy przejdzie remont została wyłączona

Podpisano już stosowną umowę w tej sprawie.

Budynek, który jest siedzibą Powiatowego Środowiskowego Dom Samopomocy w Górze Puławskiej, od kilku lat jest niewykończony. Teraz, dzięki kwocie prawie 300 tysięcy złotych zostanie przystosowany do tego, żeby jego podopieczni mogli wygodnie i bezpiecznie z niego korzystać. Umowa na wspomnianą kwotę została podpisana przez Zarząd Powiatu Puławskiego i Wojewodę Lubelskiego. Gmach jest teraz w stanie surowym, trzeba tu przeprowadzić wiele robót budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych. Po remoncie w Domu Samopomocy pojawią się nowe pracownie, stolarska i ogrodnicza, a także nowoczesne zaplecze sanitarne oraz miejsce do przechowywania sprzętu i materiałów do terapii zajęciowej. Powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się o 140 metrów kwadratowych.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Górze Puławskiej to miejsce, w którym regularnie spotykają się osoby dorosłe, zmagające się z problemami psychicznymi. Tu mogą wziąć udział w angażujących zajęciach, na przykład plastycznych, a także skorzystać z rehabilitacji ruchowej i społecznej.

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,74103,powiatowy-srodowiskowy-dom-samopomocy-w-gorze-pulawskiej-czeka-rozbudowa.html