Groźne zdarzenie w Janowcu – samochód stoczył się do rzeki

      Możliwość komentowania Groźne zdarzenie w Janowcu – samochód stoczył się do rzeki została wyłączona

Jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą? Okazuje się, że omawiając zasady takiego letniego relaksu, również kierowcom warto przypominać o pewnym ważnym szczególe.

W niedzielne popołudnie (3 lipca) strażacy-ochotnicy musieli interweniować w Janowcu – żeby wydobyć z Wisły samochód osobowy. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, bo auto które stoczyło się do wody, było puste. Na miejsce zdarzenia szybko dotarli także ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – zabezpieczali akcję wydobywania pojazdu od strony rzeki, czuwając nad bezpieczeństwem strażaków, którzy mieli do wykonania ciężkie zadanie.

Właściciel samochodu, który przypadkiem trafił do wodnej kąpieli, to mieszkaniec gminy Puławy. Zaparkował auto niedaleko przeprawy promowej, tuż przy brzegu – i nie zaciągnął hamulca ręcznego. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, sprawdzą czy zawiniła jedynie nieuwaga. A wszystkim zmotoryzowanym przypominają, że czasem wystarczy tylko chwila roztargnienia, żeby doszło do bardzo groźnego wypadku.

Źródło informacji i zdjęcia: Drużyna WOPR nr 2 w Kazimierzu Dolnym