Gwiazdy polityki z wizytą w Rykach

      1 komentarz do Gwiazdy polityki z wizytą w Rykach

Trwa kampania wyborcza – politycy odwiedzają kolejne miejscowości, by spotkać się z tymi, którzy już za niecały miesiąc zdecydują o tym, kto znajdzie się w polskim sejmie. Takie spotkania odbyły się także w naszym regionie.

W minioną sobotę do Ryk przyjechał Władysław Kosiniak-Kamysz – a zjawił się, żeby wesprzeć kandydatów PSL i Kukiz15, którzy startują właśnie z powiatu ryckiego. Otwierając spotkanie, lider ludowców przypomniał między innymi to, że Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje Polakom emeryturę bez podatków. Dodał, że sam uważa takie rozwiązanie za najskuteczniejszy sposób na odciążenie polskich seniorów – tym samym wyraził dystans wobec propozycji wypłacania 13 emerytury, z jaką wyszła partia rządząca. Kosiniak-Kamysz mówił też o dobrowolnych składkach na ZUS dla przedsiębiorców czy o pomysłach na to co zrobić, żeby Polacy mieli łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów.

Gdy przyszła pora na prezentacje kandydatów, Grzegorz Kapusta podjął temat sytuacji w rolnictwie. Przypomniał też, jakie inwestycje zrealizowano w powiecie ryckim podczas poprzednich kadencji sejmiku, czyli o modernizacji rynku w Dęblinie czy termomodernizacji szkół. Karolina Kucharczyk zaprezentowała się gościom spotkania w stroju ludowym, podkreślając tym samym rolę, jaką w regionie odgrywają lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Z kolei Urszula Drążyk-Świtaj, zabierając głos odniosła się przede wszystkim do sytuacji polskich przedsiębiorców.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez

One comment on “Gwiazdy polityki z wizytą w Rykach

Comments are closed.