„Huciak” chce zapewnić dzieciom hipoterapię. Pobiegnij i pomóż!

      Możliwość komentowania „Huciak” chce zapewnić dzieciom hipoterapię. Pobiegnij i pomóż! została wyłączona

„Ruszamy z kopyta po hipoterapię dla Huciaka” to tytuł akcji charytatywnej, która w tę sobotę (16 października) odbędzie się w Hucie niedaleko Lipska.

Tutejszy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu chce zapewnić swoim podopiecznym hipoterapię. Zamierza zbudować halę, w której przez cały rok mogłyby odbywać się zajęcia terapeutyczne z udziałem koni – ale do realizacji takich planów potrzeba prawie 60 tysięcy złotych. Dlaczego budowa hali jest tak potrzebna? Jak tłumaczy jedna z tutejszych terapeutek, Agnieszka Adamowicz:

Dzięki hipoterapii dzieci łatwiej przezwyciężają swoje lęki, uczą się wyrażać emocje i sygnalizują swoje potrzeby otoczeniu. Hipoterapia pomaga dzieciom, które zmagają się z różnymi schorzeniami — porażeniem mózgowym, autyzmem czy zespołem Downa.

A budować jest dla kogo. Aktualnie w ośrodku przebywa blisko 100 podopiecznych i większość z nich wymaga stałej, specjalistycznej opieki. Placówka większość swojego budżetu przeznacza na rehabilitację dzieci oraz bieżące zadania, które mają zapewnić im odpowiednie warunki. Dlatego też z własnych środków nie jest w stanie zrealizować budowy hali do hipoterapii.

 

W gromadzeniu tej dużej, potrzebnej kwoty, ma pomóc specjalne wydarzenie, planowane na najbliższą sobotę (16 października). Zwoleńska fundacja Follow Me zaprasza do Huty wszystkich, którzy chcieliby ciekawie i aktywnie spędzić czas, a jednocześnie – wspomóc szczytny cel. Szykuje się dzień pełen atrakcji: sportowe wyzwania to bieg charytatywny, maraton zumby i marsz nordic walking. Poza tym, zaplanowano jeszcze pokazy sprzętu strażackiego, wystawy sportowych pojazdów i motocykli oraz różne niespodzianki dla dzieci.

Cała impreza zostanie otwarta o godzinie 10.00, ale rejestracja uczestników biegu głównego ruszy już o 9.30. W Internecie już teraz są prowadzone zapisy: na biegi i na zumbę. Więcej informacji o sobotniej akcji i o tym, jak jeszcze można wesprzeć Ośrodek w Hucie, znajdziecie TUTAJ. Dołączamy jeszcze bezpośredni link do aktualnej zrzutki internetowej.