IMPREZY SYLWESTROWE W NASZYM REGIONIE – podajemy wszystkie szczegóły

Taka noc w roku jest tylko jedna – kiedy żegnamy ten stary, a witamy ten nowy. Lubimy świętować noc sylwestrową hucznie, w dobrym towarzystwie i przy tanecznej muzyce, władze naszych miast doskonale to wiedzą. We wtorkowy wieczór w naszym regionie zacznie się wiele plenerowych zabaw, które potrwają do późnej nocy.

Puławy

W sercu naszego regionu będziemy żegnać stary rok bardzo muzycznie – a Sylwester Miejski na Placu Chopina zacznie się o 23.00. Ostatnia godzina 2019 roku minie w rytmie znanych i lubianych przebojów, które wylansowały zespoły ABBA i BONEY M – o to zadbają artyści występujący jako grupa ABBA M. Kiedy nadejdzie północ, przyjdzie czas na noworoczne życzenia, pokaz scenicznej pirotechniki i złote confetti. I po raz pierwszy w historii puławskich Sylwestrów Miejskich, odbędzie się koncert gwiazdy: przed mieszkańcami Puław wystąpi BOVSKA, czyli Magdalena Grabowska-Wacławek, artystka nominowana do Fryderyków i MTV Europe Awards. Nie zabraknie więc okazji do tańca, a organizatorzy obiecują jeszcze, ze w trakcie zabawy będą odbywać się jeszcze konkursy z nagrodami.

Dęblin

Przez dwie najważniejsze godziny nocy z wtorku na środę będą bawić się razem mieszkańcy Dęblina. Już o 23.00 mogą pojawiać się na Placu przed Urzędem Miasta, żeby wspólnie żegnać stary rok i czekać na nadejście nowego: zabawa z muzyką będzie trwała do godziny 1.00. O północy oczywiście przyjdzie czas na toast i noworoczne życzenia, a złożą je burmistrz Dęblina i Przewodniczący Rady Miasta. Sylwester Miejski przygotowuje Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

 Zwoleń

Już po raz piętnasty będzie można wspólnie przywitać Nowy Rok w Zwoleniu – wystarczy przyjść na Plac Kochanowskiego, w centrum miasta, na 23.30. Na pewno zjawi się tam wtedy burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima, który przedstawi noworoczne przemówienie. A kiedy zegar wybije północ, rozpocznie się pokaz pirotechniczny – spektakularny, bo mają być odpalone także wulkany, tak jak w poprzednim roku. Uczestnicy mogą przyjść na rynek bez obaw, bo nad ich bezpieczeństwem będzie tam czuwać firma ochroniarska.

Kozienice

Już o 22.00 sylwestrową zabawę rozpoczną mieszkańcy Kozienic – bo właśnie o tej porze rozpocznie się impreza przygotowana przez władze miasta, na parkingu przy krytej pływalni „Delfin”. W nowy rok będzie można wejść tanecznym krokiem, przy rytmach „muzyki z głośnika”. O północy będzie można się na kilka chwil zatrzymać, żeby obejrzeć kolorowe widowisko, jakie zgotują lasery, dymiarki, wyrzutnie iskier i konfetti.

 Lublin

W stolicy województwa lubelskiego wspólne żegnanie 2019 roku rozpocznie się już o 21.00 – właśnie o tej porze na Placu Litewskim będzie można zobaczyć fireshow „Fire Party” i zabrzmi muzyka, którą przygotuje DJ Alan White. Od 22.30 na scenie zrobi się tłoczno od zaproszonych artystów: swój koncert rozpocznie Tomasz Momot Orkiestra, poza tym wystąpią Natalia Wilk, Łukasz Jemioła i Tomasz Korpanty. Zjawią się także tancerze z Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” – a całego Miejskiego Sylwestra poprowadzą Poławiacze Pereł. O północy lublinianie powitają nowy rok, ale będą mogli jeszcze zostać na Placu Litewskim, żeby bawić się przy dalszej części koncertu, a w końcu by jeszcze raz pobawić się przy muzyce serwowanej przed DJ-a.  

Poniatowa

Mieszkańcy Poniatowej też mogą wspólnie przywitać nowy rok – w zupełnie wystrzałowy sposób. O północy, czyli wtedy gdy oficjalnie zacznie się 2020 rok, do obejrzenia będzie pokaz sztucznych ogni. Żeby obejrzeć kolorowe fajerwerki i spotkać się z pozostałymi mieszkańcami miasta i gminy, wystarczy zjawić się przy kąpielisku miejskim w Poniatowej. Na to spotkanie zapraszają burmistrz Poniatowej i tamtejsze Centrum Kultury, Promocji i Turystyki.

Ryki

Niestety w tym roku plenerowa impreza sylwestrowa nie odbędzie się w Rykach. W centrum miasta, na terenie zespołu pałacowo-parkowego, trwają ważne prace remontowe – dlatego władze miasta nie organizują tu żadnej zabawy ani pokazu sztucznych ogni, ze względów bezpieczeństwa. Na pocieszenie władze zapewniają, że każdy kolejny Sylwester na pewno będzie okazją do spotkania w centrum Ryk, w odnowionym Parku Miejskim. A tymczasem proszą o wyrozumiałość i przepraszają za tę wyjątkową sytuację.

One comment on “IMPREZY SYLWESTROWE W NASZYM REGIONIE – podajemy wszystkie szczegóły

  1. Pyciok

    Ryki, jak zwykle zażenowanie-jedyni nic nie robią, dziękuję burmistrzowi zaczkowi. Przecież można w innym miejscu.

Comments are closed.