Inwestycja zakończona – przyszedł czas na oficjalne otwarcie

      Możliwość komentowania Inwestycja zakończona – przyszedł czas na oficjalne otwarcie została wyłączona

Mimo, że targ przy ulicy Dęblińskiej w Puławach działa już od dłuższego czasu, to dzisiaj nastąpiło jego oficjalne otwarcie.

Oprócz dużego placu, niedawno pojawiła się też zadaszona wiata, pod którą przede wszystkim miejsce znaleźli handlujący produktami spożywczymi. Od samego rana na placu targowym panował spory ruch. Mamy tu handlujących i kupujących nie tylko z powiatu puławskiego, ale ze wszystkich sąsiednich miejscowości.

Teren w ciągu ostatnich lat zmienił się w znaczący sposób. Mówi Paweł Maj Prezydent Puław:

 

Prezydent podziękował za udaną współpracę z lubelskim Urzędem Marszałkowskim (za zaoferowane dofinansowanie do budowy placu targowego) i ze Starostwem Powiatowym w Puławach.

Przypomnijmy, że teren targowiska należy do Skarbu Państwa, a zarządza nim wspomniane starostwo, natomiast Miasto jest jego dzierżawcą. O przyszłości tego miejsca mówiła Starosta Danuta Smaga:

 

Początek tej inwestycji i jej koncepcja to również zasługa poprzedniej Rady Miasta, Zarządu Nieruchomości Puławskich i Prezydenta. Realizacja natomiast to działanie obecnych samorządowców, a także kierowników poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta.

Pierwszy i drugi etap inwestycji w targowisko to koszt 3 166 000 złotych. Samo miejsce teraz czeka na nowe pomysły handlowe i poszerzenie oferty dni targowych.

 

(fot. Redakcja/MG)