Jak bezpiecznie odpoczywać w te wakacje? Oni wiedzą

      Możliwość komentowania Jak bezpiecznie odpoczywać w te wakacje? Oni wiedzą została wyłączona

To już półmetek wakacji, ale wciąż jest jeszcze sporo czasu, żeby zaplanować jakiś miły wyjazd i odpocząć. To dobra wiadomość dla wszystkich urlopowiczów, a z kolei dla organizatorów letniego wypoczynku dobre wieści mają żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej.

Stan epidemii sprawił, że firmy i ośrodki, które przedstawiają turystyczne oferty, mają w tym roku znacznie trudniejsze zadanie. Ale mogą poprosić o profesjonalną, merytoryczną pomoc Terytorialsów. Przez cały tydzień, między 8.00 a 20.00, można dzwonić na specjalną infolinię, żeby zapytać o to, jakie są zasady organizowania bezpiecznego odpoczynku dla dzieci i młodzieży w dobie epidemii koronawirusa, jakie przepisy to regulują i o czym trzeba koniecznie wiedzieć. Numer telefonu to: 800 100 102.

Można też poprosić o to, żeby żołnierze przeprowadzili odpowiednie szkolenie w konkretnym ośrodku albo żeby odkazili konkretne pomieszczenia i sprzęty. Pierwsze tego rodzaju szkolenie odbyło się przedwczoraj w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym “Pszczeliniec” w Krasnobrodzie, dla dzieci uczestniczących w obozie sportowym. kolejne ruszą w najbliższych dniach. Lista organizatorów, którzy zarejestrowali się na specjalnym portalu i złożyli do Wojska takie wnioski o pomoc.

Dodatkowo, Terytorialsi którzy odwiedzą konkretny ośrodek, mogą udzielać pomocy medycznej, wsparcia psychologicznego czy logistycznego, a także wypełniać zadania sanitarno-higieniczne i przeciwepidemiczne. W ten sposób mogą pomagać nie tylko gościom ośrodków, ale też pracownikom.

Źródło zdjęć: 2.LBOT