Jak kazimierskie muzeum umili te ferie?

      Możliwość komentowania Jak kazimierskie muzeum umili te ferie? została wyłączona

Młodzi goście Muzeum Nadwiślańskiego, podczas przerwy w szkolnej nauce, nie będą mieć czasu na nudę.

Każdego dnia nadchodzących zimowych ferii, od 13 do 26 stycznia, w Puławach będą organizowane różne artystyczne warsztaty, a w wybrane dni będzie można wciąć udział w małych wycieczkach po malowniczych zakątkach Kazimierza Dolnego i Janowca.

Puławskie zajęcia będą się odbywały oczywiście w lewym skrzydle Pałacu Czartoryskich, tam gdzie urzęduje jeszcze Dział Edukacji Muzeum Nadwiślańskiego. Każdego dnia tygodnia będzie można wziąć udział w innym rodzaju warsztatów, a chociaż ich tematy będą związane z różnymi dziedzinami nauki, zawsze będą się wiązać z jakimiś pracami plastycznymi. Na uczestników czekają zajęcia przyrodnicze, archeologiczne, literackie i artystyczne – a wraz z nimi wiele plastycznych wyzwań.

We wtorki i czwartki będzie można się bawić także w Janowcu, w dworze z Moniak i na zamku – z ceramiką albo fotografią. W drugą sobotę ferii całe zimowe atrakcje zwieńczy dzień atrakcji na janowieckim zamku, w planach między innymi spacer z duchami i wspólna zabawa przy ognisku. Z kolei co piątek będzie można pospacerować wspólnie przez Kazimierz Dolny, szlakiem tutejszych legend, ale przynajmniej dwa dni wcześniej trzeba się zgłosić na taki kazimierski spacer.

Pełna lista przygód, zaplanowanych na styczniowe dni, jest zamieszczona na plakacie informacyjnym. Na każde zajęcia trzeba się wcześniej umówić, na przykład pisząc na odpowiedni adres mailowy (edukacja@mnkd.pl, kuncewiczowka@mnkd.pl, zamekjanowiec@mnkd.pl) a poza tym też pamiętać o opłaceniu ich. 

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło plakatu: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Facebook