Jak ogrzewasz swój dom? Koniecznie musisz dać znać!

      Możliwość komentowania Jak ogrzewasz swój dom? Koniecznie musisz dać znać! została wyłączona

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego chce mieć aktualne i rzetelne informacje na temat tego, w jaki sposób Polacy ogrzewają swoje domy. Właśnie dlatego powstaje Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. I ten fakt nakłada na nas pewien obowiązek.

Specjalna baza danych będzie przechowywała informacje na temat tego, co sprawia że w zimnej porze roku polskie domy, także te w naszym regionie, zapewniają mieszkańcom ciepłe schronienie.

Każdy właściciel albo zarządca budynku ma obowiązek wskazać źródła ciepła albo rodzaje używanych paliw. Żeby zgłosić swój piec, można skorzystać z elektronicznego formularza albo wypełnić pisemną deklarację i złożyć ją w swoim urzędzie miasta albo gminy. Samorządy w naszym regionie udostępniają już szczegółowe wskazówki na swoich stronach internetowych. Puławian odsyłamy TUTAJ.

Na dopełnienie formalności jest sporo czasu, bo aż 12 miesięcy – licząc od 1 lipca 2021 roku. Ale zdecydowanie bardziej muszą pospieszyć się ci, którzy właśnie wybudowali dom i dopiero zainstalowali system grzewczy – oni mają 14 dni na zgłoszenie pieca. Więcej szczegółów jest TUTAJ.