Jak opolscy seniorzy dotrą na szczepienia?

      Możliwość komentowania Jak opolscy seniorzy dotrą na szczepienia? została wyłączona

Trwa kolejny etap Narodowego Programu Szczepień: seniorzy, którzy chcieliby się zaszczepić przeciwko COVID-19, cały czas mogą się rejestrować i czekać na wyznaczenie terminu wizyty w konkretnej placówce zdrowia.

W gminie Opole Lubelskie takich punktów jest 5: to między innymi Powiatowe Centrum Zdrowia przy ulicy Szpitalnej. Pełny wykaz można znaleźć TUTAJ. Według przyjętego planu, szczepienia mają wszędzie ruszyć 25 stycznia, czyli już w najbliższy poniedziałek.

A ponieważ zabiegi będą w tym najbliższym czasie dotyczyły starszych, schorowanych osób, władze proponują pomoc w zorganizowaniu transportu do punktów szczepień. W Urzędzie Gminy Opole Lubelskie działa specjalna infolinia dla pacjentów: pod numer 609 804 116 można dzwonić codziennie, od 7.30 do 15.30.

Żeby skorzystać z takiej pomocy w dotarciu na szczepienie, trzeba mieć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (kod R albo N). To także propozycja dla każdego, kto nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć we wskazane miejsce.