Jak powinien rozwinąć się powiat kozienicki do 2030 roku?

      Możliwość komentowania Jak powinien rozwinąć się powiat kozienicki do 2030 roku? została wyłączona

Na to pytanie odpowiada opracowana już strategia rozwoju. Wypunktowano w niej mocne strony regionu, w które warto inwestować oraz problemy, którym warto zapobiec, żeby za kilka lat ziemia kozienicka była jeszcze lepszym miejscem do życia.

W strategii przeanalizowano kwestie społeczne, gospodarcze, dotyczące przestrzeni i środowiska. W zaproponowanych planach jest między innymi sprzyjanie przedsiębiorcom i nowoczesnemu rolnictwu, rozwijanie połączeń komunikacyjnych ale też utrzymanie wysokich walorów przyrodniczych powiatu. Cały dokument jest dostępny TUTAJ.

Jak osiągnąć wszystkie ważne cele? Tutaj podpowiedzieć mogą sami mieszkańcy czy lokalni przedsiębiorcy, którzy na co dzień działają w tym powiecie. Konsultacje społeczne rozpoczęły się wczoraj (9 listopada) i potrwają do 22 listopada. Żeby wziąć w nich udział, wystarczy zapoznać się z całą strategią, a po namyśle przesłać własne pomysły i uwagi – pocztą elektroniczną albo tradycyjną lub korzystając z formularza zamieszczonego na stronie internetowej starostwa.

Dodatkowo, 18 listopada zostanie zorganizowane jeszcze specjalne spotkanie, które pozwoli wszystkim zainteresowanym wspólnie przedyskutować plany dla powiatu kozienickiego. Żeby wziąć w nim udział, trzeba się wcześniej zapisać, dzwoniąc pod numer 575 294 777 albo korzystając z adresu konsultacje@utila.pl.