Jak rozwinie się “obszar Powiśla”?

      Możliwość komentowania Jak rozwinie się “obszar Powiśla”? została wyłączona

„Obszar Powiśla” to zachodni kraniec Lubelszczyzny, czyli lubelska część naszego regionu: powiaty rycki, puławski i opolski, wraz z powiatem kraśnickim.

Wszystkie te ziemie będą teraz współpracować, żeby wspólnie osiągać różne ważne cele i jednocześnie lepiej się rozwijać. Patronem tej kooperacji jest Marszałek Województwa Lubelskiego – to w jego obecności, w miniony poniedziałek samorządowcy z naszego regionu podpisali list intencyjny. Całej tej współpracy będzie przewodzić powiat puławski, a dodatkowo dołączył także Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Wkrótce wszystkie samorządy zastanowią się, jak wspólnie sięgać po unijne wsparcie na lata 2021-2027. Będzie to wymagało także opracowania nowej strategii rozwoju całego województwa lubelskiego.

Jednocześnie zespół ekspertów przygotuje ankietę, która pozwoli się zorientować jakie są lokalne potrzeby konkretnych części „obszaru Powiśla” i w czym tkwi potencjał, który warto rozwijać. Taka ankieta trafi do wszystkich gmin i lokalnych instytucji.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach