Jak Ryki przywitają kierowców?

      Możliwość komentowania Jak Ryki przywitają kierowców? została wyłączona

Wszyscy wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie albo pierwsze spotkanie. Ta zasada dotyczy także… dróg. W każdym razie tak właśnie pomyślano w powiecie ryckim – i postanowiono odmienić jeden z wjazdów do miasta powiatowego.

Ulica Młynarska, która wita kierowców wjeżdżających do Ryk, niedługo zmieni się nie do poznania. Drogowcy już zabrali się tu do pracy – a gdy skończą, będzie tu wzmocniona, szeroka na 6 metrów jezdnia – a w dodatku taka bez kałuż, dzięki nowej kanalizacji deszczowej. Pojawi się też coś zupełnie nowego: specjalna brama wjazdowa, która nie pozostawi wątpliwości co do tego, że pora przywitać Ryki.

Piesi będą mogli poczuć się tu bezpieczniej, bo dostaną nowe, dodatkowo oznakowane przejście, wzbogacone o bariery i poręcze ochronne. Ruch drogowy zostanie też na nowo zorganizowany – pojawi się ograniczenie prędkości, które zmusi kierowców do większej ostrożności.

Prace na prawie kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 1349L będą warte prawie 1 milion 700 tysięcy złotych. Żeby opłacić wykonawcę, władze gminy i powiatu sięgną do własnych budżetów, ale jednocześnie skorzystają z przyznanych dotacji (z Funduszu Dróg Samorządowych i z Funduszu Inwestycji Lokalnych).

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach