Jak się mają puławskie drzewa?

      Możliwość komentowania Jak się mają puławskie drzewa? została wyłączona

Zielone, a na wiosnę także kwitnące drzewa to ogromna ozdoba naszego miasta. Spotykamy je nie tylko w parkach i na skwerach, bo są nasadzone także wzdłuż ulic, którymi na co dzień się poruszamy.

Władze Puław nie zapominają o tym, żeby otaczać je opieką – a tę troskę bardzo dobrze ilustrują liczby. 349 puławskich drzew jest teraz pielęgnowanych i konserwowanych: najwięcej z nich, aż 156, rośnie przy ulicy Piaskowej, 66 przy Dęblińskiej, a 60 przy ulicy Czartoryskich. Oprócz przydrożnych szpalerów, objęto opieką też drzewa znajdujące się na miejskich skwerach (wśród nich: 22 na Skwerze Niepodległości, 17 na błoniach czy 9 a Parku Solidarności), a poza tym także 6 pomników przyrody.

Niestety wśród puławskich drzew są i takie, które stopniowo zamierają lub już są obumarłe – i te zakwalifikowano już do wycięcia. 20 takich drzew wkrótce zniknie z puławskiego krajobrazu, aż 8 z nich znajduje się przy ulicy 4. Pułku Piechoty Wojska Polskiego, a 4 przy ulicy Polnej.

Szczegółowy wykaz drzew, które zostaną wycięte, wraz z wyjaśnieniem, co dolega każdemu z nich, jest zamieszczony na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta. Dodajmy, że miejsca wyciętych drzew zajmą wkrótce młode drzewka – nasadzenia będą wykonywane tej jesieni.

Źródło zdjęcia: www.pulawy.eu